Особливості набірних гантелей
< Гантелі - снаряд, який є практично в кожному будинку, навіть у тих, хто не займається спортом регулярно. Найчастіше це набірні гантелі - зручний девайс, з можливістю регулювати вагу для різних цілей. З допомогою цих снарядів можна виконувати силові вправи, робити зарядку, формувати м'язовий рельєф.
Розбірні гантелі складаються з грифу, "млинців" та кріплень, і по суті є штангою в мініаюрі. Розрізняють металеві снаряди, гумові та композитні гантелі:
-
Хромовані металеві дорожчі, при цьому мають солідний зовнішній вигляд. Гантелі довго зберігають зовнішність нових виробів. Якщо гриф не має покриття, на нього наноситься насічка, що перешкоджає ковзанню. Пофарбований виріб з металу коштує дешевше, але рано чи пізно на ньому почне облуплюватися фарба, і виріб виглядатиме неохайно.
-
Обгумовані дещо дешевше, але мають характерний “гумовий” запах. Зате при падінні такий снаряд завдасть менше пошкоджень підлозі, та й у руці такі девайси лежать приємніше.
-
Композитні – найдешевший варіант. Млинці для таких снарядів є пластиковими чохлами, в які засипається наповнювач — найчастіше це бітум. Композитний варіант має низьку ціну, вони не видають багато шуму, на відміну металевих млинців. Але є нюанси — за однакової ваги композитні диски займають більше місця, ніж металеві, і є ризик, що при падінні з висоти пластиковий інвентар розіб'ється.
Розрізняються розбірні девайси та способом кріплення млинців. Це може бути:
-
Гайкове кріплення: гриф з двох сторін має різьблення, на яке нагвинчується гайка. Це найбезпечніший і надійніший варіант, але заміна млинців потребує часу, а за станом різьблення потрібно уважно стежити - зі "злизаного" різьблення може зірватися гайка разом з млинцями.
-
Затискний замок. Являє собою кільце з гвинтом, яке надівається на край грифа. За надійністю порівняємо з гайковим кріпленням, і економить час при заміні дисків, але конструктивно складніше, тому найчастіше використовується для штанг і рідше для гантелей.
-
Пружинний затискач. Дозволяє швидко змінити або додати диски, але найменше надійно тримається на грифі. До того ж, щоб стиснути кінці пружини, потрібно докласти чималих зусиль, що робить затискач непридатним для використання новачками та дівчатами.
Критерії вибору розбірних гантелі
Вибираючи набірні гантелі, враховуйте ціль використання та спортивний досвід:
-
Якщо ви дівчина, або це ваші перші гантелі, починайте з мінімальної ваги. Зазвичай це 1250 р. Крок млинців при цьому також потрібний найменший – 0,5 кілограмів. Це допоможе уникнути поширеної помилки новачка - невідповідних стрибків ваги. Жіночі гантелі невеликої маси - до 5 кілограмів - підійдуть для кардіотренувань, формування рельєфу або підтягнути шкіру при втраті ваги.
-
Чоловіки, особливо досвідчені спортсмени, вибирають снаряди важче, з млинцями на 2500 р. Це, по-перше, дозволяє суттєво заощадити гроші, адже дешевше купити один млинець на 2,5 кг, ніж 5 по 0,5 кг, а по-друге, економить і місце у будинку чи залі. Такі снаряди можна легко назвати чоловічими.
У каталозі нашого магазину можна з точністю підібрати відповідний снаряд, незалежно від того, якої ви статі, віку, і наскільки досвідчені в “тяганні заліза”.
Асортимент набірних гантелі в магазині Osport
Купуючи товари в нашому інтернет-магазині, разом з інвентарем ви отримуєте турботу наших консультантів, які допоможуть купити набірні гантелі за низькими цінами, та замовити доставку по Україні, причому не тільки до Києва, а й до будь-якого міста від Львова до Одеси.