Що собою являє термобілизна

З настанням холодів багато хто замислюється про те, як якісно “утеплитися”. Останнім часом набирає популярності термобілизна, але не всі розуміють, що це за вид одягу та сприймають його як звичайну заміну майці та підштанникам.

комплект термобілизни

Насамперед, під нього не варто одягати щось ще. Під час пошиття його роблять максимально обтягуючим, але так, щоб воно не заважало природно рухатися. Оскільки шви практично відсутні, білизна не натирає тіло. Найчастіше шви плоскі.

Термобілизна не вбирає вологу, тому одяг залишається сухим, що сприятливо впливає на теплообмін тіла. Це і є основною функцією такої білизни. Використовуваний матеріал має комірчасту структуру. Він добре зберігає тепле повітря та ізолює його.

Існує два основних види термобілизни: для пасивного та активного відпочинку. Одяг для активного відпочинку виготовляється з бавовни або поліестеру. Бавовна має вологоубираючі властивості, а синтетика, навпаки, добре відштовхує воду. Чим активніший рух у такому одязі, тим менше натуральних матеріалів має бути в ньому. Білизна, виготовлена з бавовни, ефективно працюватиме максимум шість годин. На цьому властивість бавовняної білизни вичерпується.

Білизна для пасивного відпочинку виготовляється з натуральної вовняної тканини. Вона не проводить вологу, але швидко зігріває організм. Відмінно підходить для рибалок та літніх людей.

Як працює термобілизна

Повітря, що міститься в якісній термобілизні, нагрівається до температури тіла, створюючи прошарок між шкірним покривом і оточенням і зберігаючи тепло. При активному навантаженні людина потіє, вода зберігається в тканині, якщо йдеться про звичайний одяг, і він перестає зберігати температуру. Через різницю тиску волога випаровується з термоодягу, не витрачаючи при цьому додаткову енергію. Наприклад, якщо ви займаєтеся гірськолижним спортом, вам знадобляться всі властивості зимової термобілизни як виведення зайвої вологи зі шкіри, так і термоізоляція. Це досягається завдяки гарній товщині матеріалів, їх комбінації та шаруватій конструкції. Зовнішній матеріал зберігає тепло, а внутрішній відводить зайву рідину. Таку термобілизну називають гібридною.

У мороз комплект термобілизни дозволить скоротити кількість одягу, головне — не забувайте, що кожен шар створений для певної мети. Рекомендоване екіпірування для зимової погоди:

  1. Термобілизна;

  2. Одяг з флісовою підкладкою;

  3. Куртка, виготовлена з мембранної тканини.

Одяг такого типу виробляється з поєднання еластану, поліпропілену, бавовни та вовни. Для спортсменів підійдуть синтетичні матеріали: вони добре виводять рідину, а тіло залишається сухим. Для повсякденного використання підійде шерсть або бавовна. Ці матеріали добре зігрівають.

Види термобілизни

Виробники випускають білизну з огляду на вікові показники. Оптимальні костюми - термокофта з рукавами та термоштани, футболка з лосинами або шортами. На додаток до них продаються шапки, балаклави, шкарпетки, рукавиці та устілки для взуття. Окремо можна виділити чоловічу термобілизну, яка має хорошу повітропроникність і жіночу термобілизну, що добре зберігає тепло.

Виділяють спеціальні види термоодягу з особливими характеристиками:

  • Варіант для сноубордистів має додатковий утеплюючий прошарок у пахвинній ділянці.

  • Для тих, хто займається серфінгом, розроблені спеціальні літні швидковисихаючі моделі.

  • Для любителів фігурного катання шиють максимально тонкі вироби, що щільно обтягують тіло.

Особливість такого одягу - невелика вага. Товщина матеріалу залежить від окремо взятих ділянок тіла. Наприклад, у пахвових западинах він тонший через сильне потовиділення. Додатковою опцією можуть бути антибактеріальні тканини срібло, але вони швидко стираються. В основний матеріал іноді додають мериносову шерсть; з її використанням йде необхідність застосовувати срібло, яке швидко вимивається; до того ж вона не дає тілу швидко висихати. Для зносостійкості до складу вводять лайкру та спандекс.

Основні переваги – анатомічність крою, завдяки якому термобілизна непомітна під верхнім одягом, відмінна термоізоляція та можливість виходу зайвої рідини. Завдяки використанню бамбука в тканинах такий одяг має захист від бактерій.

Недоліки - необхідність застосування різного виду термобілизни для різних фізнавантажень. За одягом такого типу нелегко доглядати. Строго слідуйте рекомендаціям на ярлику виробника, щоб виріб прослужив якомога довше. Ціна такого одягу є досить високою.

Правила вибору термобілизни

При виборі в першу чергу враховуйте мету використання:

  • Для щоденного застосування підійдуть моделі, що шиються з мікрофібри. Товщина виробу залежить від сезону. Для зими виробляють кальсони та водолазки; шорти та футболка стануть гарним демісезонним варіантом.

  • Якщо ви затятий рибалка, купуйте одяг, який довго зберігає тепло. Такі моделі найчастіше виготовляють із вовни.

  • Спортивні моделі витримують до п'яти годин інтенсивних тренувань. Частина брендів пропонують термобілизну з акцентом на окремі зони: пахви, торси та руки.

  • Для тих, хто займається лижним спортом, виробляють спеціальну гібридну білизну, що поєднує такі матеріали як поліпропілен та бавовна.

  • Для туристів, які віддають перевагу сону в спальному мішку, застосовують тканину, яка не змусить організм потіти.

  • Не купуйте такий одяг для малюка “на виріст”. Вибирайте ту модель, яку дитина зможе носити зараз. Активним дітям після п'яти років рекомендують білизну з бавовни з невеликим додаванням синтетики.

балаклава (підшоломник)

Основні показники якості:

  • Не перешкоджає правильній терморегуляції, не викликає алергії.

  • Не утруднює кровообіг зайвим стисканням, при цьому не провисаючи.

  • Має плоскі шви або взагалі не має швів. Логотип пришитий зовні.

  • Після прання або чищення повертається до початкового стану.

  • У дорогих моделях на ліктях і колінах є додатковий шар тканини.

  • Під час прання виріб не повинен втрачати колір і фарбувати інший одяг.

Для догляду за термоодягом у пральній машині вибирайте режим “делікатне прання”. Температуру встановлюйте не вище ніж 30 градусів. Білизна слід вивернути перед чищенням, бажано використовувати антистатики. Неприпустимо застосування розчинів хлору – вони руйнують тканину. Не можна прасувати виріб і сушити тканину машиною. Висихання має відбуватися за кімнатної температури.

Асортимент термобілизни в інтернет-магазині OSPORT

У нашому інтернет-магазині можна купити найкращу термобілизну для жінок з компресійним ефектом оптом та в роздріб. Наша компанія - виробник термобілизни, а також товарів для активного відпочинку та туризму високої якості. Ми виготовляємо товари під власною торговою маркою OSPORT. У каталозі ви знайдете різновиди термоодягу від балаклав до термоштанів. При необхідності ви можете зв'язатися з менеджерами магазину за телефоном або в режимі онлайн та обговорити доставку по Україні в Київ та інші міста.

Читати повністю

OSPORT - Интернет магазин спорттоваров

+38 (093) 170-44-34 Замовити дзвінок
Замовити дзвінок

Залишіть Ваше повідомлення та контактні дані та наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом для вирішення Вашого питання.

Ваш телефон
Ваш телефон*
Ваше ім'я
Ваше ім'я
Страница, с которой пришла заявка

* - Поля, обов'язкові для заповнення

Повідомлення відправлено
Ваше повідомлення успішно надіслано. Найближчим часом з Вами зв'яжеться наш фахівець
Закрити вікно
0
0
Фільтр за параметрами
Підписка на новини магазину

Підпишіться на розсилку та отримуйте свіжі новини та акції нашого магазину.

Купить в один клик
Заполните данные для заказа
Запросить стоимость товара
Заполните данные для запроса цены
Запросить цену Запросить цену