Особливості термосів
Виїжджаючи відпочивати на природу, на берег моря, або просто вирушаючи в довгу подорож, вам обов'язково знадобиться надійна ємність для транспортування гарячих або холодних напоїв. Таким незамінним пристосуванням стане термос, що зберігає тепло улюбленої кави або глінтвейну, або прохолоду лимонаду в спекотний день. Це не тільки зручно, але й економно - вам не доведеться витрачати гроші на кафе.
Розрізняють три основні види термосів:
-
Вироби для їжі мають широке горло, завдяки чому в них можна помістити і рідину, і тверду їжу - наприклад, м'ясо або гарніри. Такі вироби поставляються з ложками, вилками та посудом. Для зручності перевезення та зберігання вони оснащені ручками-ремінцями та чохлами. Оптимальний обсяг – від одного до двох літрів. Мінуси - широке шийка сприяє швидкій втраті тепла, надовго зберегти страву гарячими не вдасться.
-
Термоси для пиття. Середня ємність – від 200 мл до двох літрів. Мають спеціальну вузьку горловину, яка дозволяє наливати рідину без відкриття термоса, підтримуючи необхідну температуру. Зберігають тепло до доби. Часто використовують для чаю та кави.
-
Універсальні моделі "три в одному" тримають температуру від 10 до 20 годин, ємність варіюється від 400 мл до двох літрів. Підійдуть для їжі та для рідини.
Останній варіант - оптимальний вибір для тих, хто часто подорожує, і не має особливих запитів до матеріалу колби.
Виробниками випускаються плоскі пляшки, які часто використовуються для дітей. Завдяки формі та розміру вони легко поміщаються у маленький дитячий рюкзачок.
У домашніх умовах можна скористатися виробом із підігрівом. У ньому ви не тільки збережете температуру рідини, але й за необхідності розігрієте її.
Матеріали виготовлення
Існують колби з різних матеріалів:
-
Скляні - крихкі, тому з ними потрібно поводитися акуратно. Найдовше підтримує необхідну температуру, легко миється і не вбирає запахи.
-
Металеві – максимально міцні вироби. Істотний недолік - вага, вони досить тяжкі. Термоси зі сталевою колбою мають металевий корпус. Миються складніше за скляні.
-
Пластикові вироби – найдешевші, але у них багато мінусів. Якщо налити всередину гарячу рідину, на виході вона матиме присмак пластмаси. Крім цього, пластик вбирає запахи продуктів, що у ньому перебувають. Якщо ви скористаєтеся виробом для зберігання супу, в ньому ще довго залишатиметься його запах. Найчастіше використовуються для технічних цілей.
Цікаві факти про термоси:
-
Підтримують холод утричі довше за високу температуру.
-
Оптимальна швидкість остигання - десять градусів за сім годин. Безпосередньо залежить від ємності.
-
Не зберігайте наповнений термос у положенні “лежачи”. Це призводить до швидкого остигання.
Як вибрати термос і не помилитися
Підбираючи термоси, зверніть увагу на:
-
Цілісність колби та корпуси. Неприпустима наявність тріщин та подряпин.
-
Якщо під час трясіння ви почуєте стукіт, значить, внутрішня частина не закріплена належним чином або пошкоджена.
-
Перевірте внутрішню частину — у ній не повинно бути специфічних запахів, бо позбутися їх буде складно.
Після придбання залийте термос максимально нагрітою водою і закрийте. Якщо корпус нагріється, ви визначите порушення цілісності корпусу.
Любителі туризму можуть купити похідний термос в інтернет-магазині OSPORT. У нашому каталозі представлено безліч моделей, що підходять для будь-яких цілей як для довгих подорожей і походів, так і для сімейної вилазки в парк. У нас можна купити термоси оптом — зв'яжіться з менеджерами онлайн або по телефону; а якщо ви живете не в Києві чи Дніпрі — ми маємо швидку доставку по всій Україні, і обговорити її деталі ви також зможете з нашими консультантами.