Різновиди садових секаторів
Для того, щоб збільшити плодючість рослин, а також оформити крони дерев та чагарників, застосовують особливий садовий інструмент – секатор, невеликі ручні щипці з ріжучими кромками.
Поділяють секатори на кілька видів:
-
Площинні моделі найпоширеніші. Служать для обрізки "мокрою" деревини. Складаються з двох лез: гостро заточеного верхнього та незаточеного опорного. Найчастіше опорну частину забезпечують жолобом, яким стікає дерев'яний сік — це дозволяє уникати залипання.
-
Пристрій у вигляді ножиць складається з двох рухомих заточених лез. Підходить для обрізання тонких пагонів, трави та рослин, що вимагають акуратної стрижки.
-
Пристрій із храповим механізмом дозволяє різати товсті гілки та суки. Перевага його в ступінчастому принципі роботи: при натисканні на ручку лезо заглиблюється в деревину без повернення у вихідне положення, тоді як ручка повертається назад. Завдяки цьому можна підрізати гілки в кілька разів товщі, ніж доступні для простого секатора.
-
Щеплювальні моделі мають фігурну ріжучу кромку. Вона дає можливість створювати зріз певної форми, завдяки чому значно спрощується процес щеплення гілок. Цим користуються як недосвідчені садівники, і професіонали з багаторічним стажем.
-
Садові електроножиці - "молодші брати" кущі. Вони значно спрощують процес підрізування, тим більше, що для використання достатньо натиснути одну кнопку. При доукомплектуванні можна користуватися як повноцінний кущі або навіть газонокосарки. Робота з електричним пристроєм набагато простіша, ніж з механічним.
Підбирайте модель залежно від того, які роботи ви найчастіше виконуєте. Оптимальний варіант - придбати секатор кожного виду, тоді будь-яка робота в саду займатиме лічені хвилини.
Поради щодо вибору секатора
Вибираючи садові секатори, звертайте увагу на такі нюанси:
-
Гострота лез — головний параметр, що впливає на тривалість роботи, її якість та ефективність. Перевірити гостроту можна на звичайному папері: якщо кромки на жують лист, значить, секатор заточений належним чином. Підбирайте інструмент із лезами із міцних металів, наприклад, із нержавіючої сталі або титану; Наявність тефлонового покриття стане плюсом.
-
Максимальний доступний діаметр різу. Для підрізання невеликих пагонів та трави досить простих садових ножиць, а для стрижки кущів та гілок дерев завтовшки до 3-4 см підійде храповий секатор.
-
Зручність та ергономічність рукояті. Так як девайс вимагає постійної роботи пензлем, вона швидко втомлюється, і зручна анатомічна ручка дозволяє працювати набагато довше. Звертайте увагу на леза; знімні деталі спрощують заточування.
-
Якщо пристроєм користуватимуться кілька людей, віддавайте перевагу моделям з можливістю налаштування ручок під різний розмір долоні.
Якщо ви вибрали відповідну модель, ви зможете користуватися нею довгі роки, ефективно та з комфортом доглядаючи сад.
Вигода покупки секаторів в інтернет-магазині OSPORT
Якщо ви захоплюєтеся садівництвом, і вам потрібен якісний інвентар за приємними цінами, у нашому каталозі ви знайдете будь-яке обладнання та інструменти. Тому, якщо вам потрібно купити секатор будь-якого типу, наш інтернет-магазин є найкращим місцем для цього. Звертайтеся до консультантів у режимі онлайн або по телефону; вони розкажуть, як придбати садовий інструмент оптом, які характеристики важливі для кожного з видів та допоможуть оформити доставку по Україні в будь-яке відділення пошти.