Відмінності та особливості професійних батутів
Останнім часом виробники спорттоварів випускають різноманітні модифікації гімнастичних батутів, які можуть використовуватись на відпочинку всією сім'єю, дітьми або професійними тренуваннями. По суті, батут — це снаряд, який допомагає здійснювати стрибки вгору. Його конструкція проста: він виготовляється із поліпропіленової сітки, яку щільно натягують на металевий чи надувний каркас. Використовується як дитячий розважальний атракціон і тренувальний снаряд для спортсменів.
Вироби поділяються на надувні та спортивні моделі . Також їх розрізняють залежно від розмірів, матеріалів виготовлення, вагових параметрів та додаткової комплектації. Такий снаряд для спорту допомагає фізично розвиватися та зміцнює кісткову та м'язову системи. Благотворно впливає на опорно-руховий апарат та покращує вестибулярний. Завдяки цьому обладнанню людина вчиться володіти тілом та координувати рухи.
Раніше вироби розташовували в цирку як страховку або в парку для дитячих розваг. Зараз же можна підібрати невелику модель для дому та професійну для спорту. Завдяки стрибкам на спортивних батутах спортсмен зберігає форму без виснажливих навантажень, яких доводиться вдаватися у тренажерних залах.
Різниця між ігровими та професійними батутами істотна. У спортивних виробах є пружини, тканина для виготовлення має еластичні властивості, тому спортсмен легко відштовхується і підлітає досить високо. При цьому практично не відчувається ударна хвиля, яка може пошкодити суглоби та хребет.
У свою чергу дитячий снаряд — м'яка та безпечна конструкція, яку дорослі можуть спустити та зберігати у безпечному місці.
Батути, розраховані на дорослих людей, витримують максимум 130 кг. Вироби для професійних спортсменів – від 160 кг та більше.
Також окремі моделі комплектуються захисною сіткою. Їх виробляють двох типів:
-
сітка для каркаса призначена для захисту простору під батутом, наприклад, від дрібних тварин;
-
Страхова варіація не дає спортсмену вилетіти за межі батута. Особливо важливу роль грає у професійних моделях. Перед змаганнями слід перевіряти надійність її кріплення на периметрі.