Основні види надувних човнів
Якщо захоплюєтеся рибалкою або просто любите проводити час на воді, вам знадобиться гумовий човен, який легко взяти з собою за рахунок його невеликої ваги. Ви можете покласти її в рюкзак і взяти з собою будь-якої миті.
Підбирати конструкцію потрібно виходячи з того, як ви плануєте застосовувати надувний човен: Шлюпка має невеликі габарити, комплектується навісним транцем, веслами або невеликим мотором. У порівнянні з іншими моделями, це недорогий варіант. У ній містяться до чотирьох дорослих людей. Така модель підійде тим, кому потрібний невеликий дешевий човен.
Спортивні вироби комплектуються палубою, дерев'яними або надувними кільцями та стійким транцем. Виготовляються із дерева, гуми або склопластику. Такі моделі досить швидкісні завдяки гарному водометному мотору, який за рахунок гліссування зменшує тертя води. У порівнянні з іншими човнами на таку модель ставляться потужніші двигуни завдяки посиленому транцу. Мають консоль керування з навігатором.
Гребний човен зі слонню виготовляється з п'ятишарового двокомпонентного ПВХ, який має щільність 870 г/м². Часто можна зустріти вироби армійського (камуфляжного) кольору. Комплектуються веслами з алюмінію, ремкомплектом і насосом або компресором, яким можна надуть плавзасіб через клапан.
Каное, або, іншими словами, надувна байдарка, виробляється для людей, які ведуть активний спосіб життя. Достатньо маневрена, тому на ній часто сплавляються по порогах екстремали та любителі швидкості. Завдяки невеликому розміру у здутому стані її можна взяти із собою, просто поклавши у рюкзак.
Понтони виробляються виключно для рибалок. Плавзасоби виробляються одно-, двох-і тримісними. По суті це надувні байдарки, скріплені між собою. Підійдуть для морів, озер та річок, але не витримає шторму. Комплектуються спеціальними тримачами під вудки та інші аксесуари для риболовлі, навісом та місцем для зберігання риби. У деяких моделях передбачено кріплення двигуна, що працює на бензині або від акумулятора, і якоря.
Катамаран складається з двох частин, з'єднаних ременями, мостами і, у деяких випадках, кабінами з кріслами. Підходять для використання в дрібних водоймищах, за наявності двигуна з лопатями або вітрила розвиває велику швидкість. Відмінна риса – висока стійкість.
Підлоги в човнах ПВХ виробляють з композитних елементів, таких як фанера, склопластик або алюміній. Незважаючи на поширене використання мотора в таких моделях, можна зустріти виріб з вітрилом та веслами. Істотна перевага - при знятті накладної підлоги човен можна здути, що спрощує перевезення та зберігання виробу.
Як вибрати човен для риболовлі і не помилитись
Вибираючи човен для риболовлі, звертайте увагу на матеріал виготовлення. Оптимальними варіантами вважаються моделі, виготовлені з поліуретану або нейлону, покритого ПВХ або неопреном. У разі використання ПВХ покриття шви з'єднуються зварюванням або клеєм.
Також якісне судно може виготовлятися з тканого полотна, обробленого розчином із ПВХ. Це робить матеріал, що використовується ще міцніше, захищає від механічних і хімічних пошкоджень і перепадів температури від -30 до +60 градусів. Рідше виробники застосовують розчин з гумою, але в такому разі знижуються якісні та візуальні характеристики.
При покупці враховуйте вантажопідйомність виробу. На цей показник впливають два параметри:
-
Габарити — безпосередній показник місткості, а відповідно вантажопідйомності виробу.
-
Розмір балона - незважаючи на те, що великий розмір балона робить виріб важчим, він суттєво збільшує стійкість та вантажопідйомність човна.
Відштовхуючись від вантажопідйомності, можна говорити про те, скільки людей поміститься у конкретно взятій моделі. Наприклад, човен, що витримує 130 кг, строго одномісний. А 600-кілограмова легко витримає до п'яти осіб. Строго не рекомендується сідати в човен кількості пасажирів, більше передбаченого конструкційно.
По вантажопідйомності судна поділяються на:
-
Мінімальна – від 90 до 220 кг;
-
Середня - від 230 до 310 кг;
-
Велика - від 320 до 580 кг;
-
Максимальна – понад 600 кг.
Підбиваючи підсумки - вибираючи необхідний надувний човен, слід звертати увагу на такі характеристики:
-
Габарити та форма балона безпосередньо впливають на витримувана вага і, відповідно, допустима кількість людей.
-
Підлога виробляють як тверду, так і надувну. Зверніть увагу, що завдяки твердій підлозі можна ловити стоячи рибу.
-
Транці бувають вмонтовані та підвісні. Якщо у виробі транець підвісний, то двигун ставиться з невеликою потужністю, до 3 кВт. Якщо транець вмонтований у човен, допускається використання двигунів з потужністю, що перевищує 7 кВт.
-
Оскільки основне завдання кіля - гліссування, краще жорсткий варіант, ніж надувний.
Переваги ПВХ човнів для риболовлі
Переваги таких човнів очевидні:
-
На таку модель можна поставити мотор з необхідною потужністю, і ловити рибу або прогулюватися річкою, економлячи гроші на паливі.
-
Для транспортування комплекту з ПВХ не знадобиться додатковий причіп до машини.
-
Простота догляду за виробом. Його досить просто промити чистою водою без використання хімічних засобів.
-
На відміну від броньованих металевих човнів, на надувних можна сплавлятися мілководдям. У разі потреби виріб можна взяти в руки.
-
Незважаючи на невелику вагу та компактність, моделі з ПВХ відрізняються міцністю та довговічністю.
-
При зберіганні не займає багато місця, тому розташувати виріб можна у квартирі або гаражі.
Є й мінуси таких виробів:
-
Непідготовленому користувачеві може бути складно керувати човном.
-
Для ремонту судно потрібно здавати до спеціалізованих сервісних центрів, оскільки самому відремонтувати виріб досить важко.
Вироби із ПВХ мають експлуатаційний гарантійний термін від 5 до 10 років залежно від зберігання. Обов'язково розташовуйте човен у сухому, добре провітрюваному приміщенні. Ретельно видаляйте бруд із виробу після кожного використання; також добре промивайте двигун. Не забувайте контролювати тиск в камері манометром і її герметичність. При виявленні будь-яких пошкоджень робіть ремонт, не відкладаючи на потім.
Які ПВХ човни ми пропонуємо в нашому інтернет-магазині
У каталозі інтернет-магазину OSPORT можна вибрати човен ПВХ для відпочинку всією родиною чи рибалкою. У нас ви знайдете відгуки, вартість та сертифікати. що підтверджують якість продукції, і отримайте онлайн-консультацію менеджерів з усіх питань. У нас можна замовити та купити човни для риболовлі оптом та в роздріб від виробника за акційною ціною. Для зручності покупців оформляється швидка доставка у Київ, Дніпро, Харків, Вінницю та інші регіони України.