Правила вибору тенісних м'ячів
Вперше така гра, як теніс, з'явилася у Франції, і на той час вона значно відрізнялася від сучасного спорту. 1874 року англієць Уолтон Вінгфілд затвердив її офіційно. З того часу у грі з'явився тенісний м'яч, у тому вигляді, в якому ми звикли його бачити.
Раніше м'ячі виготовляли з овечої шкіри, а потім обтягували вовною і перетягували мотузками. Гра проходила виключно на підлозі з каменю, оскільки від іншого покриття виріб не відскакувало. Пізніше м'ячі почали покривати волоссям людини та перев'язувати стрічками білого кольору. З тих пір вони мають характерні білі борозни.
У середині XIX століття стали випускати перші моделі, виготовлені з гуми. З того часу з'явилися прописані характеристики тенісних м'ячів: колір салатово-жовтий з білими смугами, вага 60-65 грамів, діаметр 6,40-6-70 сантиметрів.
Перед покупкою уважно вивчіть конструкцію та матеріали виготовлення м'яча, оскільки з кожним роком випускають все більше різновидів. Конструкція виробів приблизно однакова у всіх моделях: гумова внутрішня камера, що складається з двох половин і скріплена між собою і натягнута зверху тканина. Приклад – тенісний м'яч Profi MS 0234, представлений на нашому сайті.
Відрізняються снаряди характеристиками:
-
Герметичний виріб випускають із внутрішнім тиском, що перевищує атмосферний на чверть. Камеру заповнюють азотом або фреоном і додають таблетку з неорганічних солей. Виріб покривають синтетикою; для того, щоб спеціальний газ не випаровувався, такі м'ячі зберігають у спеціальних контейнерах таким же тиском. Зверніть увагу на звук під час відкриття контейнера: якщо він схожий на звук відкриття пивної банки, то експлуатаційний термін м'яча вийшов. Прописаний виробником варіюється від року до двох років; якщо контейнер виготовлений із металу, термін продовжується до чотирьох років.
-
Негерметичний виріб називається так, тому що його внутрішній тиск дорівнює зовнішньому. Такі моделі набувають професіонали, оскільки м'ячі зносостійкі, не вимагають спеціальної герметичної упаковки. Ці моделі значно важчі, ніж описані вище.
Залежно від вашої фізичної підготовки, звертайте увагу на поділ снарядів:
-
Tournament-моделі випускають для професійних тенісистів, такі м'ячі відповідають усім заявленим для змагань вимогам.
-
Тренувальні recreational-моделі призначені для новачків, які завдають несильних ударів.
-
All-моделі використовуються простими аматорами великого тенісу.
За швидкістю також є відмінності. Існує три основні види:
- < li>
-
М'ячі середньої швидкості - найзатребуваніші снаряди. мають попит у більшості людей.
-
Швидкі вироби мало де продаються, випускаються для спортсменів, що грають на м'якому покритті.
“Повільні” моделі мають великий діаметр, і використовуються новачками.
Дитячі тенісні м'ячі виробляють із поролону, вони мають більший діаметр. Для підлітків набувають так звані мініболи, відмінність яких у покритті з ворсу та меншому внутрішньокамерному тиску. Ними можна грати повільно, і відскок орієнтований удар в області стегна. Таким чином, дитина не буде боятися м'яча, що “летить у голову”.
Можна зустріти снаряди з різними покриттями, наприклад, із синтетики, бавовни або шерсті. Звертаючи увагу на цю характеристику, зважайте на тип корту, на якому планується гра:
-
Regular duty виробляють для закритих кортів.
-
Extra duty підійдуть для твердих покриттів, наприклад, ґрунту.
-
Grass court felt - зносостійке покриття, яке складно забруднити.
Вигода покупки в інтернет-магазині OSPORT
Якщо ви захоплюєтеся великим тенісом, або хочете зацікавити дитину цим захоплюючим видом спорту, вам потрібен якісний інвентар. Основа його – тенісні м'ячі, купити оптом які можна у нашому інтернет-магазині. Якщо ви не знаєте, яка модель потрібна для вашої гри, звертайтеся за допомогою до менеджерів магазину — вони в режимі онлайн або по телефону докладно розкажуть, як вибрати м'яч, які важливі характеристики і допоможуть оформити оперативну доставку в Київ і будь-яке інше місто України.