Основні види ласт
Для любителів проводити вільний час у відкритих водоймах, вивчаючи краси підводного світу, виробники спорттоварів розробили спеціальні прискорювачі, що одягаються на ноги — плавальні ласти, за допомогою яких покращується згинання суглобів та зменшується навантаження на них.
Поширеним матеріалом виготовлення служить гума, або щільний поліуретан (пластик). Вироби поділяються на такі види:
-
Регульовані моделі відрізняються відкритою задньою частиною. Найчастіше використовуються фанатами фрідайвінгу. Ласта жорстко кріпиться до основи. Вони зручно плавати проти сильного течії води.
-
Виріб із закритим задником. Підходять для занурення у воду та плавання з дихальною трубкою.
-
Короткі пластикові або гумові вироби мають підвищену маневреність. Підійдуть для занять у басейні, але при тривалому використанні перенапружуються м'язи ніг.
-
У широких комбінованих моделях використовується гума та термопластик. Вони можна довго плисти, не відчуваючи дискомфорту.
-
Стандартні широкі ласти мають перевагу у вигляді невеликої ціни. Найчастіше використовуються аквалангістами.
-
Швидкісні моделі мають вузькі та подовжені лопаті. Недолік - низька маневреність. Такий виріб не підійде для глибоководного занурення.
-
Моноласти мають кріплення для двох ніг, але одну загальну лопату. Завдяки такій конструкції в них можна досить швидко долати дистанції та удосконалювати техніку "дельфіна".
При регулярних тренуваннях у штучних водоймах з ластами для басейну покращуються такі показники:
-
Проробляється згинання стопи завдяки тиску води, який діє на лопату;
-
Покращуються часові показники на дистанціях, збільшується витривалість, задіяні всі м'язи та розвиваються сухожилля ніг.
-
З їх допомогою можна оволодіти такими техніками плавання, як кроль, батерфляй та брас;
-
За рахунок того, що вироби є умовним продовженням ноги, ККД рухів підвищується.
Відмінності між ластами для плавання
Ласти для дайвінгу та для підводного полювання мають істотні відмінності.
Для підводного плавання найчастіше підбираються регульовані моделі з відкритим задником. Існує два основні варіанти - цілісні та щілинні. Ласти з отворами знижують силу, що витрачається під час гребка, підійдуть для людей, у яких є хвороби суглобів, або м'язові травми. Виділяють основні види матеріалів:
-
Гума;
-
Термічно оброблений пластик;
-
Гібридні матеріали.
Вироби з гуми зносостійкі та міцні. Їхня відмінна характеристика — великий черевик з металевими вставками. Виготовляються для професійних дайверів.
Моделі, виготовлені з полімерів, випускаються для маленьких дітей та новачків, мають широку колірну гаму.
Гібридні вироби - оптимальний варіант. Використовуються за принципом риб'ячих плавників.
Любителям підводного полювання слід вибирати моделі із закритим задником, завдяки чому рослини, що знаходяться у воді, не прилипатимуть до ластів. Відмінна риса таких виробів - їх довжина, що в рази перевищує довжину виробів для занурення. Матеріали виготовлення, що використовуються:
-
Вуглецеві матеріали (карбонові). Мають підвищену гідродинаміку.
-
Композиційні матеріали на основі скловолокна. Довговічні та міцні.
-
Термічно оброблений пластик. Відрізняється невеликою вартістю.
-
Високоміцні полімери. Жорсткі та дорого коштують.
-
Каучук, який має гарну еластичність.
При виборі моделей для полювання слід звернути увагу на кут лопаті по відношенню до основи. Фахівці рекомендують купувати вироби з нахилом від 10 до 15 градусів.
На що звернути увагу при купівлі ласт для плавання
Насамперед при купівлі потрібно правильно визначити необхідний розмір.
-
Короткі вироби – від 200 мм до 450 мм. Істотна відмінність - збереження швидкості. на нозі практично невідчутні. Відмінно підійдуть плавцям-початківцям, оскільки не перевантажують м'язи і сухожилля. Використовуються в спеціалізованих секціях для навчання дітей техніки брас і батерфляй, і підходять для снорклінгу.
-
Стандартний розмір передбачає довжину, однакову зі стопою, а ширину — удвічі більшу. З їхньою допомогою проробляються необхідні рухи у техніці “дельфін” та ефективно закріплюються раніше набуті навички.
Немаловажними стануть рекомендації щодо надягання виробу. Насамперед, налийте в них воду — це допоможе уникнути зайвого тертя. Відпустіть ремінь на моделях, що регулюються, а потім відрегулюйте необхідний притиск на нозі. Якщо модель закрита, виверніть задню частину і помістіть ступню в комфортному положенні, після чого відверніть задник назад.
Якщо ви вибираєте плавальні ласти для дітей, віддайте перевагу м'яким виробам, виконаним з каучуку, або силіконовим. Ці матеріали ідеально підійдуть для незміцнілої м'язової системи. Рекомендують вибирати закриті моделі, але, якщо ви хочете заощадити, можна доглянути ласти, що регулюються - в такому випадку можна не турбуватися про швидке зростання ноги.
Щоб не порушувати кровообіг і тим самим не викликати судоми, купуйте моделі, в яких зазор між п'ятою та задньою частиною ласти входитиме палець.
Вигода покупки ласт в інтернет-магазині OSPORT
У нашому інтернет-магазині представлений асортимент ласт для плавання високої якості за низькими цінами, від популярних виробників товарів для спорту та активного відпочинку. Якщо у вас є питання щодо вибору чи вартості ласт, звертайтеся за допомогою до наших консультантів — вони пояснять відмінності між моделями, допоможуть оформити замовлення оптом та швидку доставку в будь-який регіон України — від Києва до будь-якого селища з поштовим відділенням.