Види дартсу

Після прочитання різної літератури можна зробити висновок, що грі дартс понад триста років. Спочатку це була розвага для британських солдатів, а пізніше пішла в маси і стала улюбленою справою більшості людей. Пізніше тесляр Брайан Гемлін запропонував розділити мету, спрощення підрахунку очок.

дартс

У тому вигляді, як ми знаємо гру сьогодні, її запатентував Вільям Томас. Його вважають творцем сучасних правил. Він також придумав розділити мету на два десятки секторів. У першій половині минулого століття цей вид спорту було заборонено через підвищений азарт, який викликала у гравців. Пізніше завдяки Вільяму Енакіну та Джиму Герсайду заборону зняли.

Стандарти правил припускають розділену по секторах мету з "яблуком" у середині, яке обведено зеленою та червоною фарбою. Якщо дротик дартсмена потрапляє в "яблучко", він отримує п'ятдесят очок, зелену або червону смугу - двадцять п'ять. Бали подвоюються, якщо потрапити до зовнішнього вузького кільця. Окуляри рахують після трьох підходів. Максимальна кількість – 180 балів.

Залежно від правил іграшка дартс ділиться на такі види:

  • Аматорська гра - 301 лег, професійна - 501 лег. Окуляри забираються до нуля. Останнім кидком потрібно подвоїти бали.

  • У раунді потрібно потрапляти по черзі до кожного поділу, а наприкінці — до центру або подвоїти окуляри.

  • У "великому" раунді за допомогою трьох кидків потрібно потрапити дротиком у певний поділ максимальну кількість разів. Також враховуються сектори подвій, потроєнь та центральний.

  • У грі “тільки п'ятірки” необхідно набрати 51 очко, використовуючи три кидки.

  • Граючи у “27”, потрібно віднімати по парі очок від числа 27. Якщо гравець потрапляє до місць подвоєння, то два бали навпаки, додаються.

  • Декілька підходів, у яких проводиться три метання, і потрібно потрапити в зелений або червоний колір, називається “Тисяча”.

  • Дартсмен у кожному підході має набрати на кілька очок більше, ніж попередній гравець. Він може зробити максимум п'ять промахів. Така варіація гри називається “П'ять життів”.

  • “Двадцять” – десять підходів, при цьому в кожному з них використовується три дротики, і спортсмен має набрати стільки очок, скільки зможе.

  • У “Killer” грає одночасно багато людей. Кожен вибирає собі мету на мішені. Якщо дартсмен потрапляє над своєю метою, він забирає “життя” в опонента, цим додаючи її собі. Таким чином, "розправившись" з усіма, залишається один. Він і є переможцем.

Участь у турнірах для дорослих дозволена з використанням своїх дротиків для дартсу; також проводять невеликі змагання для дітей, у яких використовуються безпечні дитячі снаряди на магнітах або липучках.

На що звернути увагу при виборі дартсу

Щоб вибрати “правильний” дартс, враховуйте його основні характеристики.

Для виготовлення мішені використовують спресовані волокна сизалю. Дротова нитка ділить мету на кілька секторів; загалом їх 20. Вирізняють такі види:

  • класична, яка відрізняється високим відсотком відштовхування дротика;

  • тригранна мішень має невеликий показник відштовхування снаряда;

  • "Найтонша" мішень - відскок мінімальний; такими користуються на професійних змаганнях.

дартс магніт двосторонній

Мета повинна відповідати стандартним габаритам: ширина внутрішніх кілець - 0,8 см, діаметр центрального сектора - 1,27 см. Центральне зовнішнє кільце має діаметр 3,18 см. Довжина від "яблучка" до зовнішнього "дабла" - 10,7 см. Діаметр мішені - близько 45,1 см. Дріт повинен бути товщиною від 0,15 до 0,17 см. Мета розташовується таким чином, щоб її центральна частина була в 140 см від підлоги, а гравець розташовується на відстані не ближче двох метрів до неї.

Дроти мають досить просту конструкцію. Вони комплектуються голкою, барелем, хвостовиком та оперенням. Дві останні частини виробляють із нейлону, і вони відрізняються довжиною, шириною та вагою. У змаганнях допускається використання сталевих, вольфрамових, нікелевих, латунних та пластикових дротиків, маса яких не перевищує 45 г, а довжина — 31 см.

Для аматорської гри можна набувати дротики важче, але на професійних змаганнях це загрожує дискваліфікацією . Фахівці рекомендують новачкам використовувати латунні дротики вагою близько 20 г. Професійні гравці найчастіше вибирають вироби з вольфраму або нікелю у поєднанні зі сріблом.

Дартс в інтернет-магазині OSPORT

Ви любите весело проводити час, граючи в активні ігри? Тоді вам потрібно купити дартс у нашому інтернет-магазині. У каталозі ви знайдете моделі гри для дорослих та дітей та підберете відповідний за вартістю та характеристиками варіант. Якщо це перший дартс у вашому житті, зверніться по допомогу до наших менеджерів; вони порадять, як вибрати комплект, підкажуть, як замовити іграшку дартс у разі потреби, а також допоможуть оформити доставку в Київ, Харків, Львів та інші міста України.

Читати повністю

OSPORT - Интернет магазин спорттоваров

+38 (093) 170-44-34 Замовити дзвінок
Замовити дзвінок

Залишіть Ваше повідомлення та контактні дані та наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом для вирішення Вашого питання.

Ваш телефон
Ваш телефон*
Ваше ім'я
Ваше ім'я
Страница, с которой пришла заявка

* - Поля, обов'язкові для заповнення

Повідомлення відправлено
Ваше повідомлення успішно надіслано. Найближчим часом з Вами зв'яжеться наш фахівець
Закрити вікно
0
0
Фільтр за параметрами
Роздрібна ціна
Производитель
Підписка на новини магазину

Підпишіться на розсилку та отримуйте свіжі новини та акції нашого магазину.

Купить в один клик
Заполните данные для заказа
Запросить стоимость товара
Заполните данные для запроса цены
Запросить цену Запросить цену