Брусья – простий снаряд з великим ефектом
Брусья – це простий і знайомий нам з дитинства снаряд. Однак він має максимальний ефект у розвитку грудних м'язів та трицепсів. Звичайні бруси на шкільних спортмайданчиках з далекого минулого мали фіксовану ширину, а отже діти різної комплекції впливали на своє тіло по-різному, виконуючи одну й ту саму вправу. Мало того, якщо вам ще й не пощастило з фізруком, ефект від таких занять ви отримували нуль. Проте сучасні снаряди, такі як бруси на стіну, легко підлаштувати під себе. Їх можна розвести в сторони, щоб збільшити ширину хвата і пропрацювати м'язи грудей, але не варто розводити їх занадто широко, щоб не пошкодити плечові суглоби.
Бруси та турники добре вписуються в домашні гімнастичні куточки як у квартирі, і на дачі. Варіація видів, форм та розмірів дозволяє підібрати снаряд під себе та успішно займатися спортом без походів у зал.
Види брусів
Турник – це горизонтальна поперечина, на якій спортсмен повисає, тримаючись руками, у вихідному положенні. Далі на турніку можна просто підтягуватися, так і виконувати акробатичні трюки з елементами гімнастики. Але акробатикою краще займатися на окремих високих або низьких турніках для вулиці, які є стаціонарною установкою з надійним кріпленням. Для домашніх тренувань залишаються класичні підтягування.
Турник може бути як простою рівною палицею, так і складною конструкцією типу мультихват з додатковими ручками, складними елементами та іншим оснащенням.
Звичайні настінні бруси – це дві паралельні горизонтальні жердини. Спортсмен тримається за них двома руками, при цьому ноги перебувають у повітрі над землею. Їх використовують як для силових вправ, так і для акробатичних трюків. Але, як і у випадку з турніками, для домашнього використання краще забути про акробатику. Компактні моделі для будинку виглядають як горизонтальні ручки, закріплені з одного боку, що виступають зі стіни чи іншого тренажера. Деякі моделі доповнені вертикальними ручками, щоб спортсмен міг тренувати прес, піднімаючи та утримуючи ноги.
Турнік-бруси – гібрид двох спортивних снарядів. Найчастіше це окремий тренажер, досить громіздкий, але ефективний. Рідше – настінний із спеціальними кріпленнями, що дозволяє розмістити його навіть у невеликій кімнаті та виконувати основні типи вправ.
Бруси можна класифікувати за типом кріплення:
-
настінний;
-
для шведської стінки;
-
між стінами;
-
окремий снаряд.
Настінне кріплення нескладне, надійне та багатоваріантне за вибором місця для встановлення. Такий снаряд займе мало місця, але не поступиться за функціональністю та ефективністю тренувань повноцінному снаряду.
Снаряди із кріпленням для шведської стінки оснащені спеціальними гачками для підвішування на сходи. Щоб його встановити, не потрібно свердлити стіни. Його можна за пару секунд встановити та зняти, відрегулювати висоту.
Кріплення між стінами розраховані на фіксацію брусів між протилежними стінами. Кожна сторона кріпиться болтами, тому конструкція надійна і може витримати велику вагу спортсмена. Але підібрати відповідне місце складно - дві стіни повинні бути на певній відстані, що залежить від параметрів брусів.
Окремі бруси мають стійки для встановлення снаряда на підлозі. Це громіздка конструкція, але надійно зафіксована. На таких брусах можна виконати більше типів вправ, але вони коштують дорожче. Часто снаряд поєднує у собі турнік та бруси.
Додатково у брусах буває упор для преса з парних вертикальних ручок на брусах та м'якої накладки під спину. Щоб качати прес, спортсмен повинен повиснути на брусах, тримаючись за вертикальні ручки і упираючись ліктями в горизонтальні жердини, і спертися спиною на накладку.
Рекомендації щодо вибору брусів для дому
При виборі брусів для дому слід враховувати критерії:
-
максимальна вага спортсмена;
-
габарити снаряда;
-
Вага снаряда.
Максимальна вага, яка може витримати снаряд без шкоди для самих брусів або їх власника – найважливіший критерій вибору. Якщо перевищити максимальну допустиму вагу, конструкція зламається, нехай і не відразу, що загрожує серйозними травмами. Допустима вага залежить ще й від кріплень, які теж мають свій поріг. Вибирайте бруси, орієнтуючись на вагу найважчої людини, яка користуватиметься ними, плюс запас 10-15 кг. Запас необхідний для обтяжень, якими користуватиметься спортсмен.
Враховуйте габарити обладнання як у зібраному, так і робочому стані. Для робітника залиште запас у пару десятків сантиметрів з боків, щоб ви могли займатися з комфортом, та додайте довжину ваших ніг спереду.
Від ваги самого снаряда залежить легкість його встановлення, зручність зберігання та найголовніше – підходящі кріплення. Для встановлення обладнання на шведську стінку ви повинні орієнтуватися на максимальну допустиму вагу для стінки.
Віджиматися на брусах – просто та ефективно. При цьому працюють трицепси та верхні м'язи тулуба.
На брусах віджимання виглядають так:
-
На старті спортсмен перебуває між перекладинами на прямих руках, хват долонями до себе.
-
Після глибокого вдиху він згинає руки в ліктях, опускаючись, поки кисті не опиняться на рівні пахв.
-
Затримується внизу не більше, ніж на дві секунди.
-
Піднімається вгору, розгинаючи руки. На найважчій точці – видих.
Якщо вам поки важко піднятися повністю, піднімайтеся, як можете. Не ускладнюйте вправу, доки зможете повністю опускатися і підніматися.
Залежно від техніки виконання, ви можете переносити навантаження з трицепсів на груди та назад.
Для трицепсів добре підходять віджимання на брусах для вулиці. При розгинанні рук у ліктьовому суглобі працюють усі три головки трицепса. Щоб досягти кращого ефекту, під час опускання тримайте руки ближче до тулуба, не розводьте лікті убік, вони повинні дивитися суворо тому. Для вправи важливі прямі ноги, підняте вгору підборіддя та рівний корпус без нахилу вперед. Якщо відстань між перекладинами більша за ширину ваших плечей, навантаження частково перейде на груди.
Щоб накачати груди на настінних снарядах, слід трохи змінити попередню вправу. Виконуйте ті ж віджимання, але при опусканні розводьте лікті убік, зігніть ноги в колінах і нахилиться вперед, притиснувши підборіддя до грудей.
Ефект від вправ збільшиться, якщо використовувати навісний «пояс важкоатлета» і обтяжити його ланцюгом або млинцями від штанги.
Вигода покупки брусів в інтернет-магазині OSPORT
У нашому інтернет-магазині ви знайдете великий вибір брусів для дому та вулиці, які можна замовити оптом та в роздріб. Всі снаряди пройшли перевірку якості та стануть незамінними помічниками на вашому шляху до ідеального тіла. Регульовані бруси підлаштовуються під ваше зростання і вагу і навіть стануть дитячими за вашим бажанням. Поспішайте купити бруси як професійний спортивний інвентар і зробіть великий крок до мрії про сильне і здорове тіло. Онлайн-консультанти та швидка доставка по всій Україні допоможуть досягти вашої мети у найкоротші терміни.