Види баскетбольних м'ячів
Для успішної гри в баскетбол потрібен якісний баскетбольний м'яч, і щоб вибрати потрібний снаряд, потрібно детально вивчити варіанти, представлені на ринку. Існує дві основні категорії:
-
Снаряд "indoor/outdoor" - універсальний виріб, з яким можна грати як у будь-якому зручному місці.
-
Модель з маркуванням “indoor use only”; такі моделі не можна використовувати на вулиці. Вони виготовляються з тонких матеріалів і псуються під час гри на асфальті.
Також снаряди розрізняються залежно від розміру. Команди, які з чоловіків, грають виробами вагою 570-640 р і колом 74-79 див. У жіночих командах використовують вироби менших габаритів.
Існує 4 основних розміри:
-
Розмір No3 колом 56 см застосовують як декоративний вироб або для гри серед малюків; часто моделі бувають світяться, щоб зацікавити дітей.
-
Розмір №5 вважається дитячим. Коло в районі 69 см; використовується на змаганнях дітей віком до 15 років.
-
Розмір №6 — виріб, який випускається для жінок. Має коло 74 см. Застосовується для гри дівчатами та підлітками до 18 років.
-
Розмір №7 виробляється виключно для чоловічих команд. Має коло 79 см і максимально допустиму вагу.
Основні показники якості баскетбольного м'яча – матеріали виготовлення:
-
Гума – відмінний матеріал для вуличної гри. Перевага снаряда в дешевизні, але термін експлуатації невеликий.
-
М'яч зі шкірозамінника має більш високу вартість порівняно з гумовим варіантом та прослужить довше, оскільки до його складу входить високоміцний поліуретан. Такий снаряд підійде для вулиці та спортивної зали.
-
Моделі з пресованої шкіри виготовляють, пресуючи дрібні фрагменти та обрізки справжньої шкіри. У складі відсутня якась синтетика. Такий снаряд досить м'який і добре підійде лише для занять у приміщенні.
-
Найякіснішим виробом вважається модель, виготовлена з натуральної шкіри. Такі снаряди вибирають професійні спортсмени для змагань. Використовуються також виключно в залах. Зверніть увагу на маркування: якщо на виробі стоїть штамп supreme leather або indoor use only, то снаряд виготовлений з високоякісної шкіри.
До речі, баскетбольні м'ячі випускають виключно оранжевого кольору. Спочатку вони мали темно-коричневий колір, але до кінця 50-х років минулого століття гравці перейшли на жовті снаряди. Проте тренер Батлерського Університету Пол Хінкл вважав, що помаранчевий колір буде помітнішим і для гравців, і для глядачів, і в 1958 році розробив снаряд такого кольору. З того часу помаранчеве забарвлення внесено до офіційних правил. Зараз виробляють моделі різних кольорів.
Також на класичних м'ячах помітні смуги чорного кольору, що приховують шви. Їх стали наносити на моделі на початку сорокових. Американські виробники називають ці шви "channels", що означає "канали". Вони грають дві важливі ролі, роблячи непомітними місця стиків матеріалу (часто м'яч виготовляють із 8-12 рівних елементів), і збільшуючи міцність каркасу м'яча. Ширина цих елементів у професійних виробах строго 0,635 див. Для виготовлення таких моделей використовують лише гуму, завдяки якій виріб довше прослужить під час гри на асфальті. Шви та пухирці об'ємніші для кращого зчеплення рук із запиленим та брудним снарядом. М'ячі прикрашаються різноманітними зображеннями та відрізняються великою кількістю секцій.
Що враховувати при виборі баскетбольного м'яча
Для того, щоб правильно підібрати необхідну модель, зверніть увагу на загальну будову виробу:
-
Внутрішня камера виготовляється із бутила або бутил-каучуку. Обов'язково наявність вбудованого ніпеля для підкачування. Уважно перевірте цілісність камери при покупці.
-
Наступним шаром має бути армоване покриття: воно зберігає початкову форму і робить снаряд зносостійким.
-
Для гнучкості, пружності та водонепроникності використовується особливий підкладковий матеріал у кілька шарів.
-
Якісне зовнішнє покриття, яке має не лише візуально прикрашати виріб, але й захищати його від зовнішнього впливу.
Якщо вибирати м'яч, виходячи з матеріалу виготовлення, краще вибирати виріб зі шкіри. На таких снарядах нанесено максимально кількість пухирців, що, своєю чергою, зменшує “втрати” снаряда під час гри. У високоякісних виробах виробники наносять до 30 000 таких пухирців.
Особливу увагу приділіть внутрішньому тиску м'яча. Його показники мають бути в межах 0,47-0,62 Атм. Якщо у вашому розпорядженні немає манометра, перевірити тиск можна так: підняти м'яч на рівень грудей і відпустити. Якщо тиску достатньо, виріб "підстрибне" до рівня тазу.
Професійні виробники, такі як компанія Spalding, використовують т.зв. "Тест на втому", завдяки якому перевіряється якість снаряда. Для цього використовується спеціальна техніка, яка б'є по м'ячу до 30 000 разів поспіль. Поки проводиться тест, виріб не накачують, а після завершення порівнюють стартові показники з отриманими. Також перевіряється зносостійкість при високих температурних показниках: снаряд розташовують під тиском та при температурі 80 градусів у спеціально призначеному приміщенні на сім днів. Після заміряють параметри та детально оглядають м'яч.
Також важливою є перевірка герметичності. У ніпель близько трьохсот разів вставляється голка насоса. Якщо виріб якісний, герметичність не повинна бути порушена.
Переваги покупки баскетбольних м'ячів в інтернет-магазині OSPORT
У каталозі нашого інтернет-магазину ви знайдете товари для всіх видів спорту. Купити баскетбольний м'яч за найкращою ціною в Україні у нас найпростіше; купуйте баскетбольні м'ячі оптом, якщо ви тренуєте команду, а якщо ви не можете вирішити, яку модель придбати — наші консультанти розкажуть про особливості кожного снаряда. А ще менеджери допоможуть оформити доставку замовлення до Києва та будь-якого іншого міста.