Види атлетичних ременів та поясів
Заняття важкої атлетикою та пауерліфтингом можуть призвести до тяжких травм, якщо не вживати спеціальних заходів для захисту тіла. Одним із тяжких наслідків безвідповідального підходу до тренувань можуть бути травми хребта та внутрішніх органів. Щоб уникнути цього, спортсмени використовують особливе екіпірування - пояс для важкої атлетики, виготовлений зі шкіри або шкірозамінника.
Професійні ремені для атлетики використовуються спортсменами, які піднімають штангу при жимі стоячи або лежачи, а також бодібілдерами. Незважаючи на те, що вони дещо знижують гнучкість тулуба, під час силових тренувань ремені дозволяють підвищити внутрішньочеревний тиск, що допомагає безболісно піднімати великі ваги, не боячись травмувати спину і внутрішні органи. Якщо ви займаєтеся у спортивному залі, пояс для підтримки має бути обов'язковим атрибутом екіпірування.
Атлетичні пояси поділяються за видами спорту, для якого вони призначені:
-
Пояс для пауерліфтингу - ремінь, який по всій довжині має однакову ширину. Зазвичай вона "стартує" від 100 мм. Виготовляються вони з товстої шкіри і закриваються на карабіни.
-
Пояс для важкої атлетики має розширення в районі попереку. Існують рівноширокі по всій довжині моделі, але ефективність та безпека їх залишається під питанням через те, що такі моделі прилягають до тіла лише краями. Вигин хребта під ним залишається без захисту.
-
Пояс для гирьового спорту - виріб, що має спеціальні місця для упору ліктів. До того ж, такі ремені запобігають пошкодженню нижнього відділу хребта під час перерви між поштовхами.
Усі пояси виготовляються зі шкіри, шкірозамінника або щільної тканини. Шкіра – найнадійніший матеріал, але при цьому найдорожчий. Вироби з неї служать, при належному догляді багато років. Такі ремені віддають перевагу професійним спортсменам. Пояс зі шкірозамінника зовні схожий на шкіряний, але він менш довговічний. Зате кожен може підібрати відповідний пояс за зручною вартістю, адже вони мають найширший діапазон цін із усіх видів.
Також існують різновиди із тканини. Це найдешевші моделі, які підходять лише новачкам і для невеликих ваг. Якщо попередні два види мають традиційні ремінні застібки або карабіни, то тканинні часто оснащуються липучками, що унеможливлює використання їх з великими навантаженнями. Другою вирішальною характеристикою при виборі пояса, крім матеріалу виготовлення, є розмір. Неправильно підібраний за розміром ремінь не тільки не принесе користі, а й зашкодить.
Для того, щоб виміряти розмір виробу, потрібно:
-
Одягти одяг, у якому ви займаєтеся. Пояс не можна підбирати на голе тіло, це не дасть точних свідчень.
-
Виміряти обсяг талії стрічкою. Не втягуйте живіт під час вимірювання: під час силових тренувань підвищений внутрішньочеревний тиск викликає збільшення обхвату та сильну напругу м'язів, і тісний пояс може травмувати спортсмена.
-
Ширина ременя залежить від зростання. Спортсмени середнього зростання можуть купувати вироби завширшки від 100 мм, а високого - від 150 мм.
Асортимент атлетичних ременів у магазині OSPORT
Якщо вам дороге ваше здоров'я, і вам потрібен корсет, перегляньте каталог нашого інтернет-магазину. У нас ви купите оптом ремені для атлетики від виробника за низькими цінами. Ви знайдете шкіряні та тканинні моделі, а також варіанти зі шкірозамінника, будь-яких розмірів та кольорів. Наші онлайн-консультанти допоможуть з вибором, та підкажуть, як оформити доставку по Україні в Київ, Дніпро, Львів та будь-яке інше місто.