Різновиди садових вил
Звичні нам усім вила – один із найдавніших сільськогосподарських інструментів. За всю історію існування вони зазнали мінімальних змін у своїй формі. Сучасні моделі мають кілька різновидів, призначених для різних видів робіт.
При перекопуванні землі в городі садові вила для копки використовувати набагато зручніше, ніж лопату, так як важать менше та орудувати ними зручніше. Незамінні вони і при збиранні коренеплодів, адже вся земля обсипається із зубців, а картопляні та цибульні голівки залишаються цілими. Цим інструментом виконують безліч робіт з садівництва, доглядають за клумбами, розгрібають гною, купальними вилами скопують город і сад.
Виріб для завантаження виготовляють із увігнутими зубами та вигнутим в інший бік живцем. Моделі з V-подібною рукояткою ергономічні, не провертаються в руці, якщо вага розподілена неправильно.
Кількість зубів та їх форма визначають призначення інструменту. Стандартна модель має 4 круглі зубці з гострим кінцем. Для коренеплодів використовують вила з кульками на кінчиках зубців. Для копання добрі плоскі зубці.
Робочу частину виробу виготовляють шляхом зварювання або кування з:
-
високовуглецевої сталі;
-
нержавіюча сталь
-
інструментальна сталь;
-
пластику.
Живці роблять з дуба, берези або ясеня. Спрощений варіант - алюмінієвий метал.
Найпоширеніша модель – із чотирма зубами. Вони зручні та широко застосовуються в сільському господарстві через розміри робочої частини – не надто широка, але й не вузька. Таку модель можна назвати універсальною, адже більшість садово-городніх робіт можна виконати ними, не вдаючись до вузькоспрямованих інструментів.
Рекомендації щодо вибору копальних вил
Вила складаються з живця та робочої частини з вигнутими або прямими зубами. При цьому конструкція вил для різних видів робіт відрізняється:
класичні – чотири зубці для розпушування та перекопування землі;
садові – загнуті зубці, для перенесення маси листя або трави зміщений центр тяжкості;
копальні – масивні та міцні з гострими кінцями для копання землі;
кулькові – для збирання врожаю картоплі, цибулі та інших коренеплодів обладнані кульками на кінцях зубців;
вила-лопата – кінці зубів з'єднані ножем для вкопування зарослої бур'янами землі;
гнойові – масивні із сильно загнутими зубами у формі ковша;
збиральні – тонкі зуби, полегшена конструкція для збирання сіна;
бордюрні – невеликі та легкі для роботи на клумбах;
телескопічні – довжину живця можна регулювати;
полегшені – алюмінієвий держак і невелика робоча частина;
щебеневі – вісім і більше зубців, крайні прямі, середні вигнуті для роботи із щебенем;
для стайні – пластикові із щільним рядом зубців у формі совка.
Для земельних робіт між грядками на городі підійдуть вузькі вила з трьома гострими зубцями, а ось прибирати гній чи сіно краще широкими вилами з п'ятьма-сімома зубцями. Для коренеплодів використовують вила з кульками на кінчиках зубців. Для копання добрі плоскі зубці.
Ваш найкращий вибір – інструмент зі сталі з антикорозійним покриттям.
Вигода покупки садових вил в інтернет-магазині OSPORT
Кожен власник приватного будинку або дачі потребує якісних садових вил. Це простий, але незамінний у господарстві інструмент. У нашому інтернет-магазині ви можете купити вила за оптовими цінами від перевірених виробників. Якщо ви новачок у сільськогосподарських хитростях, звертайтеся до наших менеджерів за допомогою та консультацією. Вони із задоволенням розкажуть, як вибрати підходящий інструмент для сіна, для копання в саду. Розкаже, як його замовити та допоможуть організувати доставку на найближче до вас поштове відділення у Києві та будь-якому іншому місті України.