Види розвиваючих іграшок для дітей

Сучасний ринок дитячих товарів пропонує широкий вибір іграшок, що розвивають, які полегшують процес вивчення на згадку цифр, літер, кольорів, іноземних мов і відмінно розвивають логіку. Залежно від того, чого ви хочете навчити дитину, інтерактивні іграшки поділяються на такі види.

плакат дитячий з алфавітом

Тренажер для сенсорно- рухового апарату, або, простими словами, брязкальце. Виріб підійде для немовлят від трьох місяців. Використання іграшки допоможе малюкові навчитися фокусувати погляд на певній точці, робити акценти на яскравому предметі, який рухається та видає різні звуки.

Моделі, створені за образом чогось. Яскраві приклади таких виробів: лялька, казковий персонаж та мультиплікаційний герой. Також сюди відносяться тварини, що відрізняються надзвичайно милими мордочками. Вироби допоможуть дитині розрізняти емоційні складові та прискорять її розвиток у цьому напрямку. Підійдуть для однорічних малюків і до трьох років.

Конусоподібна “піраміда” – вид розвивалки для дітей, яка при своїй зовнішній простоті та звичності покаже дитині, що таке ієрархія забарвлень, навчить поняття великих та маленьких розмірів, при цьому зробить це з дуже плавним переходом. Якщо поєднувати піраміду зі словесними іграми, дитина швидше ознайомиться з поняттям прийменників. Купують такі моделі для дитини від шести місяців до двох років.

Мабуть, найкорисніша і найцікавіша для дитини іграшка — конструктор. Відрізняється формою, кольором, тематикою та кількістю запчастин, але має загальний ефект: заняття з ним розвивають у малюка фантазію та горизонти просторового мислення; не обділена увагою та короткочасна пам'ять. Крім іншого, під час гри з конструктором діти правильно сприймають кольори та відповідність розмірів, що суттєво впливає на координацію рухів. Виходячи з написаного вище, цю іграшку слід купувати для дітей від чотирьох років.

Іграшка-вкладиш ділиться на кілька підвидів:

  • сортер, граючи з яким, дитина повинна підібрати фігурку, виходячи з форми отвору;

  • різні за розміром, кольором та формою фігури, які необхідно вкладати одну в іншу залежно від розміру або кольору;

  • Мозаїка та різні її варіації передбачають розміщення деталей таким чином, щоб у результаті виходила картинка або візерунок.

Впливають вкладиші на малюка однаково. По суті, вони однотипні, єдина відмінність - спосіб складання. За допомогою іграшки добре розвивається дрібна моторика та вміння працювати з дрібними предметами. Дитина вчиться зіставляти кольори та форми. Рекомендується використовувати від шести місяців.

Виріб, який змінює початковий вигляд під час того, як дитина з ним грається, називається “трансформер”. З ним малюк ефективно зможе розвинути показники тактильного сприйняття та зорової пам'яті.

Настільна гра навчить розрізняти предмети, які оточують дитину у повсякденному житті. Малюк вчиться відрізняти одну ягоду від іншої, розуміти, де який фрукт, тварина чи казковий герой. Це допоможе йому розвивати мову. До цієї категорії відносяться яскраві кольорові кубики, пазли, картинка, в якій необхідно скласти сюжет, та ігри, в яких потрібно продумати стратегію. Використовуючи такі вироби, дитина вивчить нові слова, навчиться краще їх вимовляти і стимулюватиме пам'ять.

Корисність дитячих логічних ігор

Іграшки, що випускаються сучасними виробниками, розвивають логіку, допомагають дитині розумово розвиватися і несуть для неї велику користь. Основні переваги полягають у:

  • вирішенні поставленого завдання з використанням запропонованих інструментів: кубик, деталь або паличка;

  • вирішенні завдань різних рівнів складності: якщо дитина не зможе відразу виконати завдання, вона повернеться до неї пізніше, таким чином підвищується азарт, який змушує дитину шукати нестандартні способи;

  • різних способах отримання інформації: вироби припускають використання інструментів, креслень та моделювання;

  • стимуляції фантазії та допомоги дитині у складанні завдань;

  • прищеплення самостійності, самоконтролю та застосування знань на практиці;

  • Навчання під час гри: психологами підтверджено, що знання, отримані малюком в ігровому процесі, є найбільш ефективними.

Для дитини шкільного віку можна придбати інтерактивний стіл. Сенсорне управління та безліч ігор допоможуть йому відчути себе героєм однієї з них. Стіл не займе багато місця, тому легко можна розмістити в дитячій кімнаті. Сама собою гра активна, у її процесі необхідно рухатися.

Які іграшки, що розвивають, вибрати

Оскільки діти добре розвиваються саме в ігровому процесі, слід правильно підбирати дитячі логічні ігри. Від них залежить, чому навчиться дитина у перші роки життя. Фахівці виділяють два вирішальні періоди у розвитку: від двох місяців до трьох років і дошкільний вік.

До трьох років дитина сприймає мир і взаємодіє з нею обмежено. Сучасні розвивалки для дітей допоможуть йому навчитися найнеобхіднішому: розрізняти форми, розміри, кольори та інші характеристики навколишніх предметів. У цей період підійдуть наступні іграшки:

  • різні за формою та кольором сортери;

  • Різнорозмірні вкладки;

  • шумілка, брязкальце або дзвіночок;

  • панель, укомплектована безліччю кнопок, наприклад, кермо для хлопчиків;

  • маленькі та великі ляльки для дівчаток;

  • барвисті книжки з багатьма ілюстраціями;

  • піраміди різних розмірів та кольорів;

  • м'ячики.

Після того, як дитині виповниться три роки, слід підбирати ігри, які знайомлять його з навколишнім світом: з природою, рослинами та тваринами. Для цього вам знадобляться:

дитячий ігровий килимок-пазл
  • енциклопедії: у них міститься вся необхідна інформація для маленької чомучки;

  • м'яка іграшка стане добрим другом і навчить дитину азам спілкування;

  • конструктор сприяє розвитку тривимірного мислення, фантазії, дрібної моторики, естетичного сприйняття навколишнього простору, познайомить малюка із симетрією та математикою, та підготує до школи;

  • ігри з розподілом ролей, з яких малюк дізнається, які існують професії та види діяльності;

  • іграшки на радіокеруванні навчать користуватися технічними винаходами, розширять межі просторового мислення; з таким виробом дитина зможе усвідомити, що таке швидкість;

  • комплекти, що розвивають у дитини творчі здібності - малюк може використовувати олівці для малювання, вивчати палітру фарб, ліпити із пластиліну або глини;

  • вироби, призначені для вулиці; совок, формочка та відерце допоможуть дитині створювати предмети з піску.

В останній пункт можна також віднести пластикові машинки або техніку, санки, м'ячики та кольорову крейду.

Купуючи товари для дітей, обов'язково перевіряйте наявність сертифікатів якості. Будь-який виріб, призначений для дитини. повинне виготовлятися з екологічно чистих матеріалів та безпечних барвників. Перевіряйте моделі, що сподобалися, на міцність і цілісність; вони не повинні мати тріщини та сколи.

Асортимент іграшок, що розвивають логіку в інтернет-магазині OSPORT

У нашому інтернет-магазині ви знайдете якісні розвиваючі іграшки від провідних в Україні виробників. Наші менеджери підкажуть, як оформити оптове замовлення, як вибрати відповідний виріб та як оформити доставку по країні в Київ, Дніпро, Львів та інші регіони.

Читати повністю

OSPORT - Интернет магазин спорттоваров

+38 (093) 170-44-34 Замовити дзвінок
Замовити дзвінок

Залишіть Ваше повідомлення та контактні дані та наші фахівці зв'яжуться з Вами найближчим часом для вирішення Вашого питання.

Ваш телефон
Ваш телефон*
Ваше ім'я
Ваше ім'я
Страница, с которой пришла заявка

* - Поля, обов'язкові для заповнення

Повідомлення відправлено
Ваше повідомлення успішно надіслано. Найближчим часом з Вами зв'яжеться наш фахівець
Закрити вікно
0
0
Фільтр за параметрами
Роздрібна ціна
Производитель
Підписка на новини магазину

Підпишіться на розсилку та отримуйте свіжі новини та акції нашого магазину.

Купить в один клик
Заполните данные для заказа
Запросить стоимость товара
Заполните данные для запроса цены
Запросить цену Запросить цену